Wisła Jeziorzany - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Logowanie

Ostatnie spotkanie

Wisła JeziorzanyLot Balice
Wisła Jeziorzany 0:5 Lot Balice
2015-06-20, 18:30:00
Jeziorzany
     

Wyniki

Ostatnia kolejka 26
Oknoplus Libertów 1:1 Cedronka Wola Radziszowska
Pychowianka Kraków 2:3 Gajowianka Gaj
Radziszowianka Radziszów 12:1 Podgórze II Kraków
Rzozovia Rzozów 3:1 Krakus Swoszowice
Iskra Krzęcin 3:2 Strażak Rączna
Tęcza Piekary 6:1 Iskra Czułów
Wisła Jeziorzany 0:5 Lot Balice

Najnowsza galeria

Wisła Jeziorzany - Wisła Kraków Old Boys 29.06.2013
Ładowanie...

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 274, wczoraj: 176
ogółem: 418 652

statystyki szczegółowe

O klubie

O Klubie Wisła Jeziorzany

Powstanie klubu datuje się na 28 września 1948 roku, kiedy to Stanisław Stopa złożył stosowny wniosek o rejestrację w Powiatowej Komendzie "Służba Polsce". Ponieważ wniosek o rejestrację zaginął, w roku 1949 złożono drugi wniosek. Pierwszym prezesem klubu Wisła Jeziorzany został Stanisław Stopa, sekretarzem Jan Suchan (pierwszy kapitan drużyny) a Władysław Grzesiak skarbnikiem. Na początku klub rozgrywał mecze grając z okolicznymi miejscowościami, min. Borek Szlachecki, Krzęcin, Opatkowice.

Następnie klub rozgrywał mecze w utworzonej Lidze Wiejskiej, a od 1954 kiedy to drużyny piłki nożnej przejął Małopolski Związek Piłki Nożnej w klasie C. Pierwsze sukcesy sportowe przyszły w roku 1976, kiedy to drużyna awansowała do klasy B.

W 1987 roku klub wywalczył upragniony awans do klasy A. Bardzo zasłużony w tym okresie dla klubu był prezes Stanisław Boroń oraz Zbigniew Czerwiński. Niestety po latach "tłustych" nastąpił kryzys. Po dwóch latach gry w klasie A, drużyna spadła do klasy B a w następnym do klasy C.

W latach kryzysu grupa młodych zawodników prowadzona przez Bogdana Przebindę pomimo ogromnego zaangażowania nie osiągnęła awansu. Z tego okresu pozostaną piękne wspomnienia i stojący przy boisku "blaszak".

W roku 1998 klub na pewien czas zawiesił swój udział w rozgrywkach. Kiedy wydawało się że klub jest skazany na upadek w 1999 roku grupa działaczy, postanowiła wziąć sprawy we własne ręce. Drużyna prowadzona przez Stanisława Madeja w pięknym stylu wywalczyła w roku 2000 awans do klasy B a po dwóch latach gry w roku 2002 awans do klasy A. Powstały drużyny juniorów i trampkarzy oraz drużyna rezerw występująca w klasie C.

Prawdziwy rozkwit klubu nastąpił w roku 2000, kiedy to wieś Jeziorzany przekazała klubowi teren o powierzchni 2,8 ha, na którym powstało nowe pełnowymiarowe boisko.

W roku 2008 przy okazji obchodów 60-lecia powstania klubu Wisła Jeziorzany staraniami wielu zasłużonych działaczy została oddana do użytku okazała szatnia sportowa wraz z klubową świetlicą. W tym samym roku wykonany został również parking na około 70 miejsc co znacznie poprawiło bezpieczeństwo podczas rozgrywania meczy. Ponadto dzięki pomocy Spółki Zagospodarowania Mienia zakupiona została nowa kosiarka Husqvarna o wartości 14 tysięcy złotych. W roku 2009 klub użyczył swój teren Stowarzyszeniu "Sukces" dzięki czemu powstał ogrodzony plac zabaw dla dzieci. W tym roku klub planuje zakończyć wykonanie oświetlenia boiska rezerwowego a jesienią wykonanie jego remontu. Planujemy również wykonanie małej trybuny przy boisku głównym.

 

 

Zegar

Reklama

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 27

Statystyki drużyny

Losowa galeria

Liszczanka Liszki - Wisła Jeziorzany 16.10.2010
Ładowanie...